Průmyslové počítače a speciální PC systémy
E-shop Novinky O společnosti Realizované projekty Ke stažení Zaměstnání Kontakty

PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE

 

 
V oblasti automatizace se zabýváme ucelenou řadou služeb. Od prodeje jednotlivých komponent, přes konzultační činnost, až po projektové zakázky s možností komplexní dodávky na klíč.
 
V naší nabídce komponent najdete produkty světových značek, jakými jsou Moxa, Advantech a ICP DAS, které doplňujeme řadou produktů od prověřených lokálních výrobců.
 
Produktovou manažerkou pro tuto oblast je Ing. Nikola Holubová.

 

Oblast, kterou se zabýváme, tvoří několik celků:
 
 

  MĚŘENÍ A NAPOJENÍ V/V NA TECHNOLOGIE 

 
Pokud chcete řídit nějaký proces, musíte o tomto procesu nejprve získat data a na základě získaných hodnot potom děj ovlivňujeme. Můžete také proces pouze sledovat nebo ovládat. K tomu všemu jsou zapotřebí vhodné vstupně výstupní komponenty.
 
 
SAMOSTATNÉ MODULY 
Nabízíme moduly pro zpracování analogových signálů z různých snímačů, jako jsou termočlánky, čidla teploty (např. PT100), tlaku, atd. 
 
Najdete zde:
- moduly, které umožňují přímé připojení čidla
- moduly, které zpracovávají již unifikovaný signál, převedený na standardní napěťové/proudové úrovně
   (0~10V, 0~20mA, 4~20mA,…)
- digitální vstupy, standardní i izolované, s možností čítačových vstupů a širokou nabídkou vstupních napěťových úrovní
- digitální výstupy, ve standardním i izolovaném provedení, s výstupy typu otevřený kolektor i reléové
- analogové výstupní moduly jsou většinou k dispozici pro 0~10V/ popř. 0/4~20mA
- některé moduly sdružující vstupy/výstupy a jejich různé varianty do jediného celku
 
To vše ve vysoce odolných provedeních, s možností práce v širokém rozsahu teplot, napájecích napětí a datových sběrnic, pomocí nichž probíhá komunikace s nadřazeným systémem.

 
 
 
POČÍTAČOVÉ KARTY 
Pokud si přejete zpracovávat signály nebo ovládat technologii přímo z Vašeho PC, najdete zde širokou škálu počítačových karet pro sběrnice ISA, PCI, PCIexpress, PC/104, aj. Dalším důvodem volby PC karty, může být rychlost zpracování vzorků měření a rychlost odezvy regulační smyčky.

 
 
 

  PŘENOS DAT - SBĚRNICE 

 
Většinou je naměřená data, z místa jejich měření, nutno přeposílat na místo zpracování a zpět. Pro tyto přenosy se používají různé datové sběrnice, přičemž konkrétní volby závisí na mnoha faktorech. Je nutné zvážit rychlost přenosu, objem dat, zaručení určité maximální doby pro doručení dat, a jiné parametry. Dalšími faktory mohou být šíře nabízených komponent pro daný typ sběrnice a v neposlední řadě cena.
 
V našem sortimentu naleznete širokou škálu produktů pro různé sběrnice a na nich provozované protokoly. Typickými příklady jsou EthernetRS-232, RS-485, USB, CAN,… a na nich protokoly ModbusTCP/RTU, Profinet, CANopen a další.  
 
Pro zajištění přenosových tras nabízíme vysoce odolné komunikační prvky (switche, převodníky) s možností zdvojení komunikačních tras (Turbo Ring, Turbo Chain) redundantním napájením, v odolném provedení, s širokým rozsahem provozních teplot (-45~80°C) a krytím (např. ethernetové switche s krytím až IP67 – včetně konektorů).
 
V nabídce najdete i komunikační karty, které je možné použít ve standardních počítačových slotech ISA/PCI/PCIe.
 
Některé prvky jsou dále vybaveny alarmovým managementem (např. při výpadku napájení dojde k sepnutí kontaktu a zároveň nedojde k přerušení páteřní trasy).
 
Samostatnou kapitolou jsou potom bezdrátové prvky

 
 
 
 

  ZPRACOVÁNÍ A ŘÍZENÍ 

 
Pro zpracování dat nabízíme ucelenou řadu produktů od jednoduchých kontrolérů (na bázi OS DOS, Win.CE, SoftLogic a jiné), přes embedded PC (os Linux, WinXP embedded, Win7 embedded) bez točivých elementů s pasivním chlazením až po výkonné průmyslové počítače a servery.
 
 
        
 
 
 

  VIZUALIZACE

 
Vaši technologii je často nutné vizualizovat pomocí SCADA systémů. Pro vaše aplikace máme v nabídce řadu průmyslových monitorů a panelových počítačů.  
 
 
      

 

Mapa stránek