Průmyslové počítače a speciální PC systémy
E-shop Novinky O společnosti Realizované projekty Ke stažení Zaměstnání Kontakty

MEDICÍNSKÁ TECHNIKA

 
Prodejem zdravotnické techniky se zabýváme od roku 2004. Pro tuto oblast je v naší společnosti vytvořena specializovaná divize, kterou vede Ing. Lukáš Plíhal.
 
V této sekci Vám představujeme jednak speciální monitory a počítače určené pro diagnostické účely, ale také lůžkové počítače pro zvýšení komfortu pacientů. Zvláštní kategorii tvoří tablety pro realizaci elektronické vizity či podporu výdeje medikace a systémy identifikace pacientů. Představujeme Vám i telemetrický systém RLTS určený pro sledování pohybu zdravotnického vybavení nebo dohlížející na parametry zdravotnického vybavení.
 
Navštivte naše stránky www.medicalpc.cz a dozvíte se více!

 

Portfolio nabízené zdravotnické techniky je zacíleno na zkvalitnění poskytované zdravotní péče v několika směrech. Především se jedná o kvalitní a spolehlivé monitory a počítače, které jsou schopny věrně zachytit výstupy lékařských přístrojů na operačních sálech, ale i na pooperačních vyšetřeních či kontrolách. Ačkoli technika nemůže nahradit vazbu lékaře s pacientem, může napomoci při často náročném rozhodování, kdy rozhoduje každý detail, který nesmí být opomenut.
 
Pro zefektivnění práce lékařů a sester se jedná také o příruční pomůcky, přenosné tablety, které umožňují zefektivnit jejich práci při běžných pravidelných denních úkonech, jako jsou vizity nebo aplikace léků.
 
Na druhé straně nezapomínáme ani na pacienty a zpříjemnění jejich pobytu v nemocnici. Pomocí displejů s integrovaným PC, které umožňují dnes běžné způsoby spojení s okolním světem, mohou díky zvýšenému psychickému komfortu pomoci v některých případech ozdravného procesu.“
 
Ing. Lukáš Plíhal
 
 
 
 
 
Technika pro zdravotnické zařízení je specifická několika základními parametry, které znemožňují použít běžnou výpočetní techniku, jak ji známe z kancelářských či domácích podmínek. Základní odlišností jsou především dobrá voděodolnost a prachotěsnou, neméně důležitá je i snadná omyvatelnost a udržitelnost v hygienicky bezvadném stavu. Tomuto napomáhá speciální, zdravotně nezávadný materiál na bázi silikonu, ze kterého jsou zařízení vyrobeny.
 
 
 
 
 
 
 
Všechny produkty nabízené v kategorii „medical“ jsou konstruovány s důrazem na vysokou spolehlivost a bezpečnost provozu po celou dobu jejich životnosti. Základní životní cyklus je garantován v rozsahu 50000 hodin provozu zařízení. Výběr komponent, ale i nadstandardní zahořování, zajišťují spolehlivý provoz s garancí technických parametrů v průběhu celé životnosti.
 
Nadstandardní záruční doby a garance plného záručního i pozáručního servisu
Základní záruční dobu 2 roky je možné rozšířit na 3 až 5 let dle požadavku zákazníka.
Na všechny komponenty zajišťujeme rovněž plný záruční, ale i pozáruční servis v České Republice.
 
 
 
 
 
 
 
 
• mechanické provedení – především přenosná zařízení musí být lehká a s výtečnou ergonomií pro snadnou manipulaci. Často bývají vybaveny vhodnými madly a úchyty
 
• odolnost proti pádu – především přenosná zařízení musí být konstrukčně uzpůsobeny tak, aby opakovaně vydržely pád na podlahu
 
 
 
Pro používání zařízení ve zdravotnictví je nezbytnou součásti vlastnictví potřebných certifikátů, které opravňují nasazení ve zdravotnických zařízeních. Všechny nabízené komponenty proto podléhají certifikaci UL 60601-1 / EN 60601-1. Tyto standardy zajišťují naprostou bezpečnost provozu těchto zařízení i v extrémních situacích, kdy na ně může být vylita vodivá tekutina, může dojít k nechtěnému dotyku, apod. Uvedené certifikace garantují nezbytnou bezpečnost provozu ale také hygienickou nezávadnost zařízení. 
 
 
 
 
 
 
Vlastnosti medicínské techniky se proti standardnímu kancelářskému vybavení liší v mnoha parametrech, které jsou definovány poměrně náročnými celosvětově uznávanými standardy. Základní charakteristikou jsou specifické funkční vlastnosti - například vysoké rozlišení monitorů, či absence ventilátorů produkujících hluk. Důležité jsou ale i další požadované parametry, jako je například spolehlivost, dlouhodobá stabilita, odolnost vůči dezinfekčním prostředkům, udržitelnost v bezvadném hygienickém stavu.
 
 
FUNKČNÍ VLASTNOSTI MEDICÍNSKÉ TECHNIKY
 
• velká hloubka barev – 30-ti bitové barevné podání
• monochromatické monitory – vhodné pro náročnou práci vyhodnocovacích zařízení
• vyšší kontrast a svítivost displejů medicínských monitorů
• nulová hlučnost počítačů - počítače neobsahují ventilátory a rotační pevné disky
• speciální vybavení lůžkových monitorů – TV tunery
• minimalizované povolené dotykové napětí – přísnější normy vztahující se na medicínské vybavení
• dlouhodobá stabilita parametrů – neměnnost parametrů v průběhu životnosti, které by mohly vést
k omylu zdravotnického personálu
 
 
 
 
HYGIENICKÉ VLASTNOSTI MEDICÍNSKÉ TECHNIKY
 
snadná omyvatelnost – odolnost vůči běžně užívaným dezinfekčním roztokům
hygienická nezávadnost – materiály ze kterých je technika vyrobena musí vykazovat hygienickou
nezávadnost i po povrchovém poškození.
 
 
 
 
 
 
MECHANICKÉ VLASTNOSTI MEDICÍNSKÉ TECHNIKY
 
vysoký stupeň krytí – zařízení jsou běžně konstruována jako odolná proti stříkající vodě a prachu
mechanické provedení – především přenosná zařízení musí být lehká a s výtečnou ergonomií
pro snadnou manipulaci. Často bývají vybaveny vhodnými madly a úchyty
odolnost proti pádu – především přenosná zařízení musí být konstrukčně uzpůsobeny tak, aby opakovaně
vydržely pád na podlahu
 
Mapa stránek